Súd rozhodoval o rozpustení Kotlebovej strany. Dopadlo to katastrofou…

V týchto dňoch bolo rozpustenie Kotlebovej strany veľmi horúcou témou na Slovensku. Súd totiž rozhodoval, či takáto strana je vôbec legitímnou. Strana ĽSNS bola obvinená z organizovania domobrany aj rasizmu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Marián Kotleba má veľký dôvod na radosť. Žalobu generálneho prokurátora na rozpustenie ĽSNS Najvyšší súd práve zamietol. Predseda strany tak krátko po vypočutí verdiktu súdu mal na tvári veľký úsmev.

Súd nenašiel dôvod na rozpustenie strany ĽSNS

„Žalobca nepredložil dôkazy, že riziko ohrozenia demokracie je dostatočne bezprostredné. Je síce parlamentnou stranou, avšak na prijatie akéhokoľvek zákona nemá dostatok hlasov,“ skonštatovala predsedníčka senátu.

Richard Sulík krátko po rozhodnutí súdu reagoval, že kotlebovcov treba poraziť vo voľbách. Po vynesení rozsudku a nerozpustení strany Mariána Kotlebu, sa po internete strhla veľká kritika na generálneho prokuratúra Mariána Čižnára, ktorý bol za rozpustenie strany ĽSNS.

Zdroj: aktuality.sk, úvodný obrázok: Euro.cz

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.