Telekom má obrovský výpadok po celom Slovensku. Týka sa aj teba?

Mobilný operátor Telekom má za sebou masívny výpadok, počas ktorého sa niektorí zákazníci nemohli vôbec nikde dovolať a nefungovali ani mobilné dáta. Sťažnosti od zákazníkov operátora Telekom sa množili hlavne na sociálnych sieťach.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

“Povaha problému je plošná a náhodná, t.j. zákazníci sa s ním môžu stretnúť na celom Slovensku, ale netýka sa všetkých čísel. Znamená to, že niektorí zákazníci môžu volať medzi sebou alebo byť dovolateľní z inej siete alebo volať do inej siete. Iní nie a sieť sa im javí ako preťažená,” povedal pre Topky.sk Michal Korec, hovorca pre služby a financie Telekomu.

“Ak je zákazník prihlásený v sieti, mobilné dáta môžu byť dostupné: fungujú aplikácie, sťahovanie dát, dajú sa uskutočniť hovory cez aplikácie ako Whatsapp. Táto situácia je od 10:35 a pracujeme na jej odstránení,”

„Po analýze problému začínajú cca od 14:00 nabiehať na naše mobilné siete prví zákazníci a obnovujú sa im hlasové i dátové služby. Spätná registrácia prebieha vo vlnách, nie plošne, preto by sme chceli zákazníkov ešte poprosiť o trpezlivosť,” oznámil o niekoľko hodín hovorca Telekomu s tým, že operátor robí všetko preto, aby všetko fungovalo korektne čo najskôr.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: broadbandtvnews.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.