Tibor Gašpar definitívne končí vo funkcii na ministerstve vnútra

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar sa dnes definitívne vzdal funkcie poradcu ministerky vnútra. Stalo sa tak po tom, ako média informovali o to, že Tibor Gašpar vydal príkaz na lustráciu zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Gašpar odišiel z funkcie poradcu ministerky vnútra k dnešnému dňu.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Gašpara vyšetruje polícia

Tibora Gašpara údajne prešetrujú orgány činné v trestnom konaní, ktoré skúmajú či došlo alebo nedošlo k príkazu lustrácie zavraždeného novinára. Ministerka vnútra Saková sa vyjadrila, že nechce hovoriť domnienky a pocity, ktoré by sa zakladali na nejakej pravde. Tibor Gašpar sa údajne rozhodol odísť z poradcu ministerky vnútra, aby upokojil atmosféru a nevznikli dohady o možnosti ovplyvňovania vyšetrovania.

Celý prípad ohľadom vyšetrovania vraždy mladého novinára Janka Kuciaka pozorne sledujeme. Od tejto tragédie ubehol už nejaký ten čas a polícia údajne robí všetko preto, aby celý incident poriadne vyšetrila a do väzenia posadila tých, ktorí sú za objednanie či vykonanie vraždy zodpovední.

Zdroj: aktuality.sk, úvodný obrázok: zdroj: blesk.cz

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.