Už v najbližších desaťročiach môže ľudstvo čakať katastrofu. Varujú experti na OSN!

Čaká nás vyhynutie obrovského množstva živočíchov a rastlín. Musíme sa spamätať, inač, v najbližších desaťročiach, dôjde k výmizu množstva živočíchov a rastlín. “Dopúšťame sa ničenia samotných základov našich ekonomík, prostriedkov výživy, potravinovej bezpečnosti, zdravia a kvality života na celom svete,” uviedol predseda medzivládneho panelu Robert Watson.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Na rozsiahlej správe, ktorá odznela na pôde OSN pre biodiverzitu a ekosystémové služby (IPBES), pracovalo po dobu troch rokov vyše 450 expertov. Experti stanovili hlavné kritéria a výsledky nedopadli vôbec pozitívne. Odborníci sa zhodujú, že pokiaľ sa svet nespamätá a neprestane fungovať tak, ako funguje dnes, prídeme o množstvo toho najcennejšieho, čo sme kedy mali.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.