V USA vyhlásili stav núdze. Teploty klesli už na -48 stupňov

V niektorých oblastiach v Spojených štátoch to v týchto dňoch obyvatelia nemajú ľahké. Na americkom stredozápade museli kvôli obrovským mrazom vyhlásiť stav núdze. Veľmi silné mrazy totiž ničia všetko, čo im príde do cesty, nehovoriac už o niekoľkých ľudských životoch, ktorého bohužiaľ silným mrazom neodolali.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Americkí meteorológovia namerali v meste International Falls teplotu až mínus 48 stupňov. V časti Chicaga tak bolo chladnejšie ako na severnom a južnom póle. V Spojených štátoch zostalo kvôli zlému počasiu a mimoriadnemu stavu doma až 360 tisíc študentov. Kvôli nepriaznivému počasiu dokonca v niektorých oblastiach začali zlyhávať klasické mestské služby.

Zlé počasie ešte z ďaleka neskončilo a k obrovským mrazom by sa malo pridať silné sneženie, pričom v niektorých oblastiach môže napadať až 60 centimetrov nového snehu. Meteorológovia dokonca upozorňujú na mimoriadne studený vzduch, ktorý nazývajú polárny vortex.

Zdroj: topky.sk, úvodný obrázok: SITA/AP/Kiichiro Sato

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.