Veľká čistka Facebooku? Za tento rok bolo vymazaných už milión účtov

Najväčšia sociálna sieť na trhu bojuje voči falošným účtom nekompromisne. Facebook sa rozhodol takéto účty raz a navždy zmazať. Len za obdobie medzi mesiacom apríl a september, Facebook vymazal až 1,5 milióna falošných účtov a zo siete zmizlo viac ako 2 milióny kusov nevyžiadaných správ.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Facebook sa zaujímavými číslami pochválil vo svojej správe o normách spoločenstva. Samotná správa sa zaoberá rôznymi otázkami, medzi ktorými je aj ako postupovať s obsahom, kde je nahá osoba, nenávistná reč, teroristická propaganda či násilný obsah a falošné účty.

Facebook kontroluje FBI aj americká vláda

Sociálna sieť nasadila algoritmy, ktoré by mali pomôcť v boji s obsahom v rozpore s pravidlami Facebooku. Facebook je navyše pod dohľadom kontrólnych orgánov potom, čo bezpečnostná chyba ohrozila viac ako 50 miliónov účtov po celom svete.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: pexels.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.