Volkswagen predstavil nový faceliftovaný Passat s novou maskou a motorizáciou

Nemecká automobilka Volkswagen predstavila na autosalóne v Detroide úplne nový Passat. Ten prichádza s maskou po vzore väčšieho Touaregu. Smutnou správou je zrušenie výkonného 6-valca či dieslových motorizácií. Nová modernizovaná verzia Passatu príde aj do Európy, pričom automobilka nový Passat oficiálne odhalí už na jarnom autosalóne v Ženeve.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!
Volkswagen Passat
zdroj: Volkswagen

Passat je väčší, ale má to háčik

Americkým zákazníkom máme čo závidieť už dnes, pretože VW odhalilo pre americký trh modernizovaný Passat už teraz. Automobil sa však môže od európskej verzie odlišovať, nakoľko americká verzia je o niečo väčšia vďaka použitej staršej platforme, ktorá je dostupná len ako Sedan.

Nový Passat zatiaľ pre americký trh neponúkne digitálny displej. Na prístrojovej doske tak aj naďalej nájdeme analogové budíky, čo však stále veľa “autičkárov” ocení. Nový Passat ponúka nové prieduchy ventilácie, nové multimediálne rozhranie MIB 2, zadné užšie LED svetlá s novou grafikou či nápis Passat na veku kufra. Volkswagen bude nový Passat obúvať na 17, 18 až 19-palcové kolesá.

Volkswagen Passat
zdroj: Volkswagen

Pod kapotou Passat diesel neponúkne

Kvôli emisným problémom, ktoré automobilku Volkswagen v roku 2016 postrehli, Passat bude dodávaný len so štvorvalcom 2.0 TSI o výkone 129 kW a krútiacim momentom 280 Nm. Táto motorizácia definitívne nahradzuje 1.8 TSI. Ku zákazníkom sa nedostane už ani 6-valec či diesel agregát, ktorý jednoducho skončil. Nový Passat prináša paletu asistenčných systémov, pričom nechýba posilnenie autonómnej brzdy s monitoringom chodcov. Vo výbave nájdeme adaptívny tempomat, adaptívne svetlá, elektrické sedačky, bezkľúčové odomykanie či automatickú dvoj-zónovú klimatizáciu.

Volkswagen Passat
zdroj: Volkswagen

Americká verzia s inou prevodovkou

Benzínový agregát bude dodávaný so 6-stupňovou automatickou prevodovkou s hydrodynamickým meničom. Európska verzia však ponúkne dvojspojkovú prevodovku DSG. V tejto chvíli nie je jasné, aká bude európska cenovka nového Passatu. Každopádne sa americký model určite vybavil a vyzerá zaujímavo. Ako sa Ti pozdáva modernizovaný Passat pre americký trh? 

Zdroj: auto pravda, úvodný obrázok: VW

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.