Windows 7 má problémy s bezpečnosťou. Úrady doporučujú prechod na desiatky

Najpoužívanejší Windows v dejinách bude už o nejaký čas označený za nebezpečný, alebo lepšie povedané, bude označený ako slabo zabezpečený operačný systém. Microsoft definitívne ukončuje podporu pre legendárne sedmičky už budúci rok. Cyklus jednej eŕy je skoro na konci a majitelia zariadení s Windows 7 budú nútení prejsť na desiatky, alebo používať málo zabezpečený systém.

Sleduj nás na Facebooku a Instagrame!

Microsoft si uvedomuje, že udržať starý systém neustále v bezpečnej kondícii nie je jednoducho a lacné. Preto sa americký gigant rozhodol definitívne ukončiť podporu už budúci rok. Najviac to bude bolieť veľké firmy, ktoré budú nútené nakúpiť nové licencie na desiatky, alebo úplne kúpiť nové zariadenia, pretože tie ich nemusia byť podporované. Z Windowsu 7 sa tak budúci rok stane oficiálne zastaraný operačný systém a bude rovnako “nebezpečný” ako Windows XP po ukončení podpory.

Koniec Windowsu 7 už budúci rok

Ako som už zmienil v článku vyššie, nie všetky zariadenia zvládnu prechod na najnovší Windows 10, preto doporučujem overiť kompatibilitu čím skôr. Nový Windows 10 prináša oproti sedmičkám radu vylepšení a noviniek. Zásadnou zmenou nie je vynovené prostredie, ale rýchlejšie reakcie, teda celková rýchlosť systému a samozrejme kompatibilita s tými najnovšími aplikáciami a zariadeniami na trhu.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: techspot.com

Táto webová stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby Vám bol zobrazený čo najviac relevantný obsah. Pokračovaním v používaní našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie a v prípade, že máte menej ako 18 rokov, odsúhlasil používanie týchto web stránok váš zákonný zástupca.